Najmłodsi uczniowie czytali wiersze Juliana Tuwima

     Uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym „Mistrz w czytaniu utworów Juliana Tuwima”. Odbył się on 21.11.2016 r. i poprzedzony był eliminacjami klasowymi.

Czytaj więcej: Najmłodsi czytali wiersze Juliana Tuwima

Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     Zespół Szkół z  Ukraińskim Językiem Nauczania  jako jedyna szkoła w Bartoszycach realizuje  od  maja 2016 r.  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa,  celem którego  jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej: Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Kubuś Puchatek i jego przyjaciele w naszej szkole.

     We wtorek 8 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne oparte na adaptacji jednej z przygód Kubusia Puchatka pt „ Zawsze mów prawdę”.W rolę bohaterów wcielili się niepełnosprawni uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy funkcjonującego przy Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

Czytaj więcej: Kubuś Puchatek i jego przyjaciele

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w roli ilustratorów książki.

     Uczniowie z klas I-III na przełomie października i listopada wzięli udział w projekcie "Mandriwoczky - bajki Wiry Maruszczak". Autorka bajek pochodzi z Ukrainy. Jej marzeniem jest opublikowanie bajek dla dzieci w języku ukraińskim i polskim.

Czytaj więcej: Najmłodsi uczniowie naszej szkoły

Rodzinne spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Bartoszycach

     22 października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów klasy I gimnazjum, ich rodziców i rodzeństwa ze znanym mieszkańcem naszego miasta Lechem Darskim, którego pasją życiową jest zbieranie i kolekcjonowanie minerałów. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał  on o swojej kolekcji, którą gromadzi od około 30 lat. Prelekcja została wzbogacona prezentacją multimedialną oraz wystawą minerałów. Historia kwarcu zaintrygowała uczestników spotkania, co wywołało ciekawą dyskusję.

Czytaj więcej: w Miejskiej Bibliotece Publicznej