„Drogi do wolności w literaturze”
– projekt edukacyjny na lekcjach języka polskiego

     W listopadzie 2018 r. na lekcjach języka polskiego w kl. IV, V, VIII szkoły podstawowej oraz kl. III gimnazjum był realizowany projekt edukacyjny „Drogi do wolności w literaturze”.

Czytaj więcej: „Drogi do wolności w literaturze”

Miejski konkurs  „Kokarda Narodowa 2018”

     Z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Kokarda Narodowa 2018”, którego organizatorem był Urząd Miasta Bartoszyce.

Czytaj więcej: Miejski konkurs „Kokarda Narodowa 2018”

Drugoklasiści o Niepodległej

     Uczniowie klasy II w tygodniu poprzedzającym  100 rocznicę  odzyskania  przez Polskę Niepodległości sprecyzowali znaczenie słowa patriotyzm. Utrwalili wiadomości o symbolach narodowych. Poznali Legendę o orle białym i jej związku z nazwą pierwszej stolicy, wysłuchali opowiadania nauczyciela na temat utraty  przez Polskę niepodległości i jej odzyskania w 1918 roku.

Czytaj więcej: Drugoklasiści o Niepodległej

Bieg Niepodległości

     Nasi uczniowie w dniu 11 listopada uczcili setną rocznicę odzyskania Niepodległości startując w 17. Bartoszyckim Biegu Niepodległości. Dziesięcioro uczestników biegu z naszej szkoły otrzymało pamiątkowe medale. W biegu startowało ponad 341 osób.

Czytaj więcej: Bieg Niepodległości

„Tydzień patriotyczny w klasie trzeciej’’

     W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy III pogłębiali  wiedzę na temat historii i geografii Polski, jej przeszłości. Zapoznali się z tłem historycznym pieśni „Maszerują strzelcy”, „My pierwsza brygada” oraz wyglądem mundurów i wojskowym wyposażeniem na podstawie zdjęć i ilustracji.

Czytaj więcej: „Tydzień patriotyczny w klasie trzeciej’’