Start Aktualności Edukacja dla bezpieczeństwa ze strażakami
Edukacja dla bezpieczeństwa ze strażakami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lubomira Tchórz   
niedziela, 26 września 2010 19:56
Twoja wyszukiwarka

Strażacy ćwiczyli w Ukraińskiej Szkole w Bartoszycach

 

23 września 2010 r. uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach  mieli możliwość obserwacji ćwiczeń przeciwpożarowych na obiekcie szkoły, które odbywali strażacy Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Podczas symulowanego pożaru, po ogłoszeniu alarmu,  uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły szybko ewakuowali się z budynku. W bezpiecznym miejscu oczekiwali na przyjazd straży pożarnej. 

.

 

Strażacy  ewakuowali  przez okno z pierwszego piętra  2 osoby, które pozostały w budynku i skutecznie ugasili pożar. W czasie  ćwiczeń   uczniowie przyglądali się, jak strażacy udzielają pierwszej pomocy  strażakowi, a także osobie poszkodowanej w wypadku w komunikacji drogowej.

 Całą akcją sprawnie dowodził kpt. Bogusław Krajewski, który po zakończonych ćwiczeniach pozwolił  uczniom chociaż  na chwilę być strażakami. Najmłodsi uczniowie ustawili się w kolejce, aby wejść do nowoczesnego wozu strażackiego. Starsi zaś próbowali nałożyć ciężki strój strażacki wraz z hełmem.

Dziękujemy wszystkim strażakom, uczestniczącym w ćwiczeniach za good choice lowest viagra price usa pharmacies niezwykle ciekawą lekcję z edukacji dla bezpieczeństwa.

                                                                                                                                                                                           Lubomira Tchórz

 

..::GVV::..